Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/uhkslgen/public_html/yonetim/config.php on line 29
Ankada Tüp Bebek Merkezi / Embriyoloji Ekibi / Bio. Derviş SÖZÜBİR

Bio. Derviş SÖZÜBİR


Adana’da 1982 yılında doğdu, ilk orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra 2000 yılında İzmir Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümünü kazandı.
 
2003 yılında üniversitenin Mediko Sosyala bağlı Ege Üniversitesi Botanik Bahçesi Herbaryum Araştırma Uygulama Merkezinde rehber eğitmen olarak işe başladı.
 
Daha sonra sözleşmeli olarak devam ettiği Botanik Bahçesi Herbaryum Araştırma Uygulama Merkezinde 2010 yılına kadar herbaryum teknikeri olarak görev  aldı aynı zaman içerisinde çeşitli Tübitak projelerinde ve merkez içi projelerde arazide ve laboratuarda  araştırmacı olarak çalıştı.
 
Çalışmalar sırasında Üreme Biyolojisi, Fenoloji, Morfoloji, Sistematik, Doku kültürü ve Bitki Üreme Teknikleri üzerine tecrübe kazandı.
 
2011 yılında Adana Ankada Tüp Bebek Merkezinde Embriyoloji ve Androloji laboratuarında biyolog olarak çalışmaya başladı.

Ankada Tüp Bebek Merkezi

Ankada Tüp Bebek Merkezi