Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/uhkslgen/public_html/yonetim/config.php on line 29
Ankada Tüp Bebek Merkezi / Blog / Tüp Bebek Tedavisinde Yaşın Önemi!

Tüp Bebek Tedavisinde Yaşın Önemi!

Tüp bebek tedavisi, 35 yaş üstü kadınlar için bile kullanılabilecek bir yöntemdir. Lakin, başarılı bir sonuç elde etmek için 35 yaş altında olmak çok büyük bir etken olacaktır. Bunun en temel nedeni ise, gerek yumurtalıkların sahip olduğu kapasitenin, gerekse de yumurtlama süresinin belli risk faktörleri oluşturmasıdır ilerleyen yaşlarda. Gençken risk oranı çok daha azdır.
 

Peki, Bir Yaş Sınırı Var Mıdır?

Yaş konusunda 45 yaşına kadar deneme şansı bulunmaktadır. Nitekim 45 yaşına kadar tüp bebek konusunda tedavi süreci uygulanabilir. Üstü ise uygun değildir. Zira dediğimiz gibi 35 yaşın sonrasında bile belli bir risk faktörü söz konusudur. Bu nedenle en ideal tüp bebek tedavi süreci yaş açısından bakıldığı zaman 35 yaş öncesidir. Bu yaşa kadar tedavi sürecine dahil olmanız sizin için çok daha verimli olacaktır ve elde edeceğiniz sonuçta bu doğrultuda daha başarılı bir sonuç olabilecektir.
 
Tabii en önemlisi ise herhangi bir risk faktörü olmayacağı için genel sağlık açısından da tüp bebek tedavisinin 35 yaşından önce yapılması çiftler içinde tercih edilen bir seçenek olmaktadır.

Ankada Tüp Bebek Merkezi

Ankada Tüp Bebek Merkezi